Cookies

We gebruiken cookies om je de beste ervaring op onze website te bieden. Je kunt meer informatie vinden over welke cookies we gebruiken of deze uitschakelen in de instellingen. - Bekijk cookie instellingen

Ga naar inhoud

Op 2e Pinksterdag zijn alle CJG-locaties gesloten

Lees meer
Homepage Nieuws Vrijwilligers van CJG Rijnmond in de spotlight!

Vrijwilligers van CJG Rijnmond in de spotlight!

12 juli 2021

2021 is het jaar van de vrijwilliger. CJG Rijnmond vindt het mooi dat er extra aandacht is voor deze groep: veel mensen weten niet eens hoeveel waarde zij toevoegen aan de maatschappij! Omdat vrijwilligers vaak een sleutelrol spelen die wij als professionals niet kunnen vervullen, werkt CJG Rijnmond veel en graag met vrijwilligers. In deze serie komen vier van onze honderden toppers aan bod, maar we beginnen met onze interim-directeur Jeugd & Gezin Alicia van der Klei. Zij vertelt waarom onze vrijwilligers zo belangrijk zijn.‘Een buurvrouw die hetzelfde heeft meegemaakt als jij, een door de wol geverfde vader van vier kinderen of iemand die bekend is met jouw cultuur. Vaak zijn dát de mensen van wie je graag advies krijgt. Daarom geeft CJG Rijnmond hen een rol in verschillende programma’s’, vertelt Alicia. ‘We hebben nu vier programma’s waarbij we de speciale hulp van vrijwilligers inzetten. Home-Start is er zo één. Daarbij krijgen ouders die vastlopen in de opvoeding ondersteuning van andere ouders. Een extra paar handen, iemand die met je meedenkt of gewoon een luisterend oor. Het is fijn om te weten dat je niet de enige bent die het soms moeilijk vindt.’


Gelijkwaardig contact tussen ouders

‘Dat is de kracht van vrijwilligers,’ gaat Alicia verder, ‘ze staan echt náást de andere ouders. Het mooiste voorbeeld daarvan is het programma Ouders in Actie. Hierin leiden we vrijwilligers op om bijeenkomsten tussen kleine groepen ouders te organiseren, bijvoorbeeld rond opvoedthema’s als social media en gamen. De vrijwilligers organiseren de bijeenkomsten en leiden het gesprek in goede banen, maar ze leren ook van de anderen! Zo ontstaan mooie informele netwerken van ouders die elkaar echt helpen. De vrijwilligers vullen de onderlinge hulp aan met informatie over preventieve jeugdgezondheidszorg in Nederland. Veel ouders weten namelijk niet welke professionele ondersteuning er allemaal is.’


Informeel en toch professioneel

Het eigen sociale netwerk van vrijwilligers is goud waard. Zij kennen andere ouders van het schoolplein, de sportvereniging of gewoon via-via. ‘Maar voor sommige programma’s koppelen we ouders aan elkaar die juist uit andere kringen komen. Zo doen ze heel andere contacten op dan normaal en dat verrijkt vaak hun leven. Natuurlijk zorgen onze vrijwilligerscoördinatoren wel dat er een goede match is, en staan zij altijd klaar als vrijwilligers voor een lastige situatie komen te staan. Ook belangrijk: vrijwilligers krijgen altijd een screening en training voordat ze met het werk starten’, legt Alicia uit. ‘Dat is het succes van deze manier van werken: laagdrempelig en informeel contact, met daaronder een solide professionele basis.’


Ook vrijwilliger worden bij CJG Rijnmond?

Wil je ook vrijwilligerswerk doen in één van onze programma’s? Je bent van harte welkom! Het geeft voldoening en kost vaak niet veel extra tijd. Je gaat immers toch wel naar de kinderboerderij of de bibliotheek, dus waarom niet samen met iemand die jouw hulp kan gebruiken? Neem vandaag nog contact op met de coördinator van het programma Moeders informeren Moeders, Home-Start, Vrouwelijke Genitale Verminking of Ouders in Actie.


Benieuwd naar de ervaringen van onze vrijwilligers? Lees hun verhalen!

Vanessa was vrijwilliger in het programma Ouders in Actie

Deel deze pagina met anderen via:

Je hebt de link zojuist gekopieërd.